• Merkez ve Üretim Tesisleri, İzmit
  Merkez ve Üretim Tesisleri, İzmit
 • Üretim Tesisleri Genel Görünüm
  Üretim Tesisleri Genel Görünüm
 • Panel Cephe Hattı
  Panel Cephe Hattı
 • CNC Makineler ile Hassas Üretim
  CNC Makineler ile Hassas Üretim
 • Profil Ebatlama
  Profil Ebatlama
 • Yerel ve Uluslarası Şartlara Uygun Nakliye
  Yerel ve Uluslarası Şartlara Uygun Nakliye
 • Panel Cephe İmalatı
  Panel Cephe İmalatı
 • Özel Tasarım Cephe Testleri
  Özel Tasarım Cephe Testleri
 • Panel Cephe
  Panel Cephe
 • Hassas Montaj
  Hassas Montaj
 • Özel Çelik İmalatı
  Özel Çelik İmalatı
 • Özel Tasarım Cepheler
  Özel Tasarım Cepheler
 • Modern Üretim Tesisleri
  Modern Üretim Tesisleri
Yönetim Kurulu Mesajı
Günümüzde doğayla barışık entegre yaşamın önemi daha çok araştırılmalı ve anlaşılmalıdır. Artık geldiğimiz noktada tıpkı eğitim, araştırma, ve deneylerle geliştirilen teknolojinin yararları gibi doğal yaşama ve kaynaklara olan zararları da kuvvetlice tartışılmalıdır. Nüfus artıyor, yeşil azalıyor, sular kirleniyor, buzullar eriyor, soluduğumuz havanın kalitesi düşüyor, tarım alanları azalıyor. Doğanın negatif değişimi bizim de parçası olduğumuz tabiatı ve canlı yaşamını ciddi bir biçimde tehdit ediyor. Kısacası önlemler alınmazsa olabilecekler için verdiği doğal tepkileriyle şimdiden insanoğlunu ikaz ediyor tabiat. Evrimle gelişen insanoğlu doğadaki pozisyonunu güçlendirmekle uğraşıyor, parçası olduğu tabiatla nafile inatlaşıyor. Çok geç olmadan kaynakların daha adil kullanımı ve daha yaşanabilir bir çevre için taraflar uzlaşmalıdır.
 

 

2050 li yıllara gelindiğinde yaşam bölgelerinin kırsaldan şehirlere kayarak % 70 kısmının şehirlerde oluşacağı araştırmalarla öngörülmekte. Bu nedenle şehirlere yapılan yatırımlar artarak hızla devam etmektedir. Gelişmekte olan ülkeler arasında Türkiye başarılı göstergeleriyle diğer dünya ekonomilerinden daha fazla yıldızı üzerine çekmektedir. Bulunduğumuz coğrafik konum, ulaşım kolaylığı, tarihi ve kültürel varlıklarımız, doğal zenginliklerimiz, uluslararası pazarlara olan yakınlığımız, gelişen ekonomik koşullarımız ve pek çok diğer dinamik Türkiye’yi yatırımlar kategorisinde cazip kılmaktadır. Bu özellikler yanı sıra gelişmiş diğer ülkelerle kıyaslandığında genç nüfus oranımız, ekonomik iş gücümüz, gelişen demokrasi kültürümüz, yerli ve yabancı yatırımcılar için tercih edilen ülke konumumuzu güçlendirmektedir. Yaşanan ekonomik gelişmeler ile birlikte gelişen teknoloji, değişen tüketim alışkanlıkları, artan genç nüfus oranı, beraberinde yeni yaşam alanlarının yaratılması ve eski yaşam alanlarının doğal afetlere karşı güçlendirilerek iyileştirilmesi ihtiyacını beraberinde getirmiştir. Ülkemizde her yıl ortalama 700 bin konut ihtiyacının oluştuğu düşünüldüğünde, yeni projelere ek olarak kentsel dönüşümün planlı olarak gerçekleşmesi halinde, önümüzdeki 10 yıl sektörün büyümesini hızlandırması beklenmektedir.

 

Biz dünyanın dört bir yanında olduğu gibi, ülkemizde de gerçekleştirilen yatırımlarda katma değerli hizmetin varlığına inanıyoruz. Şimdiye kadar tamamladığımız havalimanları, iş merkezleri, alışveriş merkezleri, konut, okul, hastane, otel ve sosyal aktivite yapı projelerinin dış cepheleri ile çevrede farklılık yaratan, gelişmiş teknoloji sunan, enerji tasarrufu, güvenlik, dayanıklılık ve konfor şartlarını sağlayan projeler olarak kullanıcıların faydalarına sunulmuştur.

 

1940 lı yıllardan itibaren aile büyükleri tarafından biriktirilmiş bilgi, tecrübe ve kültürü teslim aldığımız 1960 lı yıllardan bu yana planlı ve kontrollü büyümeyi değerli çalışanlarımızla birlikte günümüze kadar başarı ile sürdürdük. Bundan sonra da köklü ve başarılı geçmişimizin verdiği güvenle, üstün ve vasıflı çalışanlarımızın bu sürece katacakları başarılı çalışmalarla geleceği daha doğru planlayacağımıza olan inancımız tamdır. Hedeflere bağlı, kurumsal yapımızla gelişmenin peşini bırakmayacağız. Geriye dönüp baktığımızda başarı ile tamamladığımız projeler, emeklerimizin karşılığında yaratılmış eserler olarak bizleri mutlu etmektedir. Aksoy Alüminyum Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak gelişimimizi ve ulaştığımız son noktayı insan kaynaklarımız, değişim ve teknolojiyle gösterdiğimiz uyumlu birliktelik kadar köklerimize sahip olmamıza, sağladığımız kurumsal yapıyı geliştirirken attığımız adımları geleneksel iş görme alışkanlıklarımız ve samimiyetimizle harmanlayabilmemize borçluyuz.

 

Aksoy Alüminyum olarak hedefimiz, kurumsal eğitim çalışmalarımız ile eşzamanlı olarak ileri teknoloji içeren yeni ürünler araştırarak geliştirmek ve kalitemizi dünya standartlarının ilerisine taşımaktır. Faaliyetlerini, danışmanları, yönetici kadrosu ve çalışanları ile sürdüren kurumumuz; şirket hedeflerine ulaşırken kurum kültürünü korumak ve geliştirmek için Kurumsal Yönetim İlkeleri’nin izlenmesi konusunda hassasiyet göstererek, iş güvenliği, işçi sağlığı, çevre sağlığı, doğanın korunması, çalışanlarımızın ve toplumumuzun refah seviyesinin artmasına katkıda bulunmak için oluşturduğu pozitif ortamla, çalışanlarının ve iş ortaklarının memnuniyetini arttırmayı ilke edinmiştir. Amacımız, ekonomik koşullar, kaynaklarımızın gücü ve kullanımı çerçevesinde, gerçekçi hedeflerle daha ileriye gitmektir. Çalışanlarımızın üçüncü taraflar üzerindeki etkilerinin bilincinde olarak, iş etiği ile ilgili riskleri önlemek, yönetime rehberlik etmek, dürüstlük ve sorumluluk üzerinde yükselen kurum kültürümüzün korunmasını sağlamak üzere politikalarımızı oluşturduk ve bu politikaları takip etmekteyiz. Yürürlükte olan ulusal ve uluslararası tüm yasa ve kurallara uyum sağlayan kurumumuz, çalışmalarını hedeflerine ulaşacak şekilde bu kurallar çerçevesinde planlar.

 

Başarının gerekliliklerini bilen ve bu doğrultuda çalışmalarını sürdüren Aksoy Alüminyum planlı büyüme program ve hedefleri çerçevesinde, yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Yolumuz uzun...Bu yolda bizimle birlikte yürümeyi tercih eden tüm tedarikçi, iş ortağı ve çalışanlarımıza teşekkürü borç biliyoruz..

             

Saygılarımızla,
 
Selahattin AKSOY
Bülent AKSOY
Aksoy Alüminyum Yönetim Kurulu

REFERANSLAR

© 2013